AliExpress Promosyon Kodu Nedir?

  • e-t-global
  • AliExpress, E-Commerce, E-Export, E-İhracat
  • Yorum yapılmamış

Online pazaryerlerinde satıcıların veya platformun kullanıcılara verdiği promosyon kodu alışverişi arttıran etmenlerden biridir.

E-ticarette kullanıcıların en sevdiği unsur promosyon kodlarıdır. Mağazaların satıştaki ürünlerine tanımladığı kodlar ziyaretçileri alışverişe yönlendiren bir çeşit ikna etme aracı gibidir. Haliyle AliExpress gibi normal şartlarda zaten uygun fiyatı olan pazaryerlerine promosyon kodu da eklenince, indirimli fiyatı kaçırmak istemiyorlar.

Pazaryerlerinde promosyon kodları satışları arttırmanın yanı sıra sadık müşteri havuzu oluşturmaya da karkı sağlar. Dağıtılan kodlarla alışveriş yapanlar üründen veya hizmetten memnun kaldıysa ihtiyacı olduğu durumlarda yine aynı yerden ihtiyacını karşılayacaktır. Örneğin AliExpress’te promosyon kodu ilave edilince %50’ye varan indirim fırsatları görülmüştür.

Kullanıcılar hesaplarına tanımlanan kodları ödeme öncesi sipariş özeti bölümünde ilgili alana yazar ve sepetteki fiyata indirim uygulanır. Eğer AliExpress’e yeni kaydolduysanız karşınıza çıkacak özel promosyon indirimlerini kaçırmamalısınız. Ayrıca özel günlerde de mail adresinize kodlar gönderilir.

Kupon Çeşitleri

Satıcı Kuponu: Mağaza Kuponları satıcılar tarafından sağlanır ve yalnızca bunları veren belirli mağazalarda kullanılabilir. Sipariş başına bir kupon kullanılabilir.

Özel Kuponlar: Özel kuponlar yalnızca belirli mağazalarda kullanılabilir. Özel kuponu kullanıp kullanamayacağınızı görmek için öğenizin ürün detay sayfasını kontrol edin. Satış için özel kuponları kabul eden ürünleri görüntülemek için arama sonuçlarınızı da filtreleyebilirsiniz. Mağaza kurallarına bağlı olarak, sipariş başına bir veya daha fazla kupon kullanabilirsiniz.

AliExpress Kuponları: AliExpress kuponları AliExpress’teki tüm mağazalarda geçerli olan bir indirimdir. Bu kuponlar internette dağıtılabilir. Bazı Aliexpress promosyon kodları 48 saat için kullanıma açık olabiliyor. Bu indirim kodlarını sadece indirimli fiyatları olan ürünleri bulmak için flaş satış bölümüne bakabilirsiniz.

Mağazaların promosyon kodu ile nasıl daha iyi satışlar yapabileceği hakkında detaylı bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

AliExpress’te mağaza açıp satış yapmak isteyenler kupon kodlarını doğru zaman aralıklarında, mantıklı fiyatlarla uygulamalıdır. Yanlış hesaplanan kodların yararından çok zararı dokunur. Promosyon kodları müşterilerin ilgisini cezbeden, alışverişe yönlendiren, her zaman göz önünde olan bir seçenektir.

Unutmadan; kampanya dönemlerine kupon indirimleri de eklenince büyük fırsatlar doğmaktadır.

[ultimate_spacer height=”80″]
Yazar: e-t-global

Bir cevap yazın