Gizlilik Politikası

1. Giriş

E-Trade Global olarak ziyaretçilerimizin gizliliğine saygı duyuyor ve web sitemizde geçirdiğiniz zamanda gizliliğinizi korumak için çaba sarfediyoruz. Aşağıdaki maddeler www.e-tradeglobal.com web sitesi üzerindeki bilgi toplama ve dağıtımı işlemlerinin kurallarını içermektedir. Bu Kullanım Şartları’nda, bu web sitesini ziyaret eden kişilere yönelik kurallar açıklanmaktadır. Kullanım şartları herhangi bir zamanda değiştirilebilir. Web sitesini her ziyaret ettiğinizde lütfen Kullanım Şartları’nı inceleyin. Bu web sitesini kullanarak, Kullanım Şartları’nın en son sürümünü kabul etmiş oluyorsunuz.

Sitemizi ilk ziyaretinizde bu ilke kapsamında çerezleri kullanmamıza izin vermeniz, internet sitemizi her ziyaret ettiğinizde çerezlerin kullanılmasına izin verir.

2.Yasal Uyarı

www.e-tradeglobal.com web sitesi kendi sayfalarından farklı web sitelerine bağlantı verebilir. Bağlantı verilen web sitelerindeki içeriklerden, gizlilik ilkelerinden, yaptıkları işlerden veya onlarla olan iş ilişkilerinizden sorumlu değiliz.

Tüm gayretlerimize rağmen bu web sitesindeki bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Bu web sitesindeki hiçbir bilgi bir tavsiye veya öneri olarak kabul edilmemeli ve herhangi bir karar veya eyleme temel oluşturmamalıdır. Bu web sitesindeki bilgiler yalnızca genel bilgileri içerir ve okuduğunuz bilgiler herhangi bir uzmanla olan ilişkinizin yerine geçemez. E-Trade Global, web sitesinde bulunan bilgilerin doğruluğu veya eksiksizliği veya kullanımı veya güncellenmesi ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

3. Kişisel Bilgilerin Toplanması, Kullanılması ve Paylaşılması

Aşağıdaki türden kişisel bilgiler toplanabilir, saklanabilir ve kullanılabilir:

IP adresi, coğrafi konum, tarayıcı türü ve versiyonu ile işletim sistemi dahil bilgisayarınız hakkında bilgiler;

Referans kaynak, ziyaret süresi, sayfa görüntülemeleri ve sitede gezinme yolları dahil siteyi ziyaretiniz ve kullanımınız ile ilgili bilgiler;

Sitemiz üzerinde doldurduğunuz formlarda verdiğiniz adınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, mesajınız gibi bilgiler;

Bültenlerimize abone olurken verdiğiniz ad ve e-posta adresi gibi bilgiler;

Ne zaman, ne sıklıkta ve hangi koşullarda kullandığınız dahil, sitemizi kullanırken oluşturulan bilgiler;

İletişim içerikleri ve üst veriler dahil, sitemiz veya e-posta yoluyla gönderdiğiniz her türlü iletişim içerikleri;

bize gönderdiğiniz diğer tüm kişisel bilgiler.

​Bize başka bir kişinin kişisel bilgilerini iletmeden önce, o kişinin bilgilerin paylaşılacağına ve bu ilkeye uygun olarak işleneceğine dair onayını almanız gerekir.

Sitemiz üzerinden bize gönderilen kişisel bilgiler bu ilkede veya sitenin ilgili sayfalarında belirtilen amaçlar için kullanılacaktır. Kişisel bilgilerinizi şu amaçlar için kullanabiliriz:

sitemizi ve işletmemizi yönetmek;

sitemizi sizin için kişiselleştirmek;

sitemizdeki hizmetleri kullanmanızı sağlamak;

sitemizdeki danışmanlık hizmetlerini sunmak;

sitemizdeki eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmek;

sizinle pazarlama harici ticari iletişim kurmak;

size özellikle talep ettiğiniz e-posta bildirimlerini göndermek;

talep ettiyseniz size e-posta bültenimizi göndermek (bülteni istemiyorsanız bize her an bildirebilirsiniz);

size işletmemiz veya özenle seçilmiş üçüncü taraf işletmeler tarafından, işinize yarayacağını düşündüğümüz pazarlama içeriklerini özellikle kabul ettiğiniz takdirde posta, e-posta veya benzer teknolojilerle göndermek (pazarlama içeriklerini istemiyorsanız bize her an bildirebilirsiniz);

üçüncü taraflara kullanıcılarımız hakkında istatistiksel bilgiler sunmak (ancak bu üçüncü taraflar bu bilgileri kullanarak hiçbir kullanıcının kimliğini belirleyemezler);

sitemizle ilgili sizin tarafınızdan veya sizinle ilgili yapılan şikayetleri ve talepleri çözmek;

sitemizi güvenli tutmak ve dolandırıcılığı önlemek;

internet sitemizin, ilgili şartlar ve koşullara uygun olarak kullanıldığını doğrulamak (sitemizdeki özel mesaj hizmeti ile gönderilen mesajları izlemek dahil) ve

diğer amaçlar için.

Sitemizde yayınlanması için kişisel bilgiler gönderirseniz, bu bilgileri yayınlarız veya bize sunduğunuz lisans kapsamında kullanabiliriz.

Gizlilik ayarlarınız sitemizde bilgilerinizin yayınlanmasını sınırlandırabilir ve sitedeki gizlilik kontrolleri üzerinden değiştirilebilir.

Açıkça izin vermediğiniz sürece kişisel bilgilerinizi hiçbir üçüncü tarafa veya diğer üçüncü tarafların doğrudan pazarlama bölümlerine iletmeyeceğiz.

Kişisel bilgilerinizi çalışanlarımıza, görevlilerimize, profesyonel danışmanlarımıza, ajanslarımıza, bu ilkede belirtilen amaçlar gerektirdiği sürece iletebiliriz.

Kişisel bilgilerinizi şirketler grubumuzun tüm üyelerine (iştiraklerimiz, üst holding şirketimiz ve onun iştirakleri anlamına gelir), bu ilkede belirtilen amaçlar gerektirdiği sürece iletebiliriz.

Kişisel bilgilerinizi şu durumlarda paylaşabiliriz:

yasal olarak gerektiği durumlarda;

devam eden veya olası yasal süreçlerle ilgili olarak;

kendi yasal haklarımızı korumak, uygulamak ve savunmak için (dolandırıcılığı önleme ve kredi riskini azaltmak amacıyla bilgileri diğerlerine iletmek dahil);

kişisel bilgilerin açıklanması için mahkemeye başvurabileceğine inandığımız bir kişiye, başvurması halinde mahkemenin veya yetkili kişi ve kurumların kişisel bilgilerin açıklanması yönünde karar vereceğine dair makul görüşlerimiz olması halinde.

​Bu ilkede belirtilen durumlar haricinde, kişisel bilgilerinizi üçüncü taraflarla paylaşmayız.

4. Kişisel Bilgilerin Saklanması

Bölüm H, kişisel bilgilerin saklanması ve silinmesi ile ilgili yasal yükümlülüklerimizi yerine getirdiğimizden emin olmak için tasarlanan veri saklama ilkeleri ve prosedürlerini belirtir.

İşlediğimiz kişisel bilgiler, belirtilen amaç veya amaçların gerektirdiğinden daha uzun süre saklanamaz.

Bölüm H’deki diğer hükümlere bağlı olmaksızın kişisel veri içeren dokümanları (elektronik dokümanlar dahil) saklarız:

yasal olarak gerektiği durumlarda;

dokümanların süren veya olası yasal süreçlerle ilgili olduğunu düşündüğümüz hallerde ve

kendi yasal haklarımızı korumak, uygulamak ve savunmak için (dolandırıcılığı önleme ve kredi riskini azaltmak amacıyla bilgileri diğerlerine iletmek dahil).

5. Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği

Kişisel verilerinizin kaybolması, istismar edilmesi veya değiştirilmesini önlemek için makul teknik ve organizasyonel önlemler alırız.

Tüm kişisel bilgilerinizi güvenli (şifre ve güvenlik duvarı korumalı) sunucularda saklarız.

İnternet üzerinden veri aktarımının internetin doğası gereği güvenli olmadığını ve internet üzerinden gönderilen verilerin güvenliğini garanti edemeyeceğimizi kabul etmiş sayılırsınız.​

6. Uluslararası Veri Transferleri

Topladığımız bilgiler, bu ilkede belirtilen amaçlar doğrultusunda kullanılmak üzere faaliyet gösterdiğimiz ülkeler arasında aktarılabilir, bu ülkelerde saklanabilir ve işlenebilir.

[ultimate_spacer height=”50″]