AliExpress’te Tedarikçi Bulmanın Yolları

  • e-t-global
  • AliExpress, E-Export, E-İhracat, E-Trade
  • Yorum yapılmamış

AliExpress gibi pazaryerlerinde stoksuz satış için tedarikçi seçerken dikkat edilmesi gereken 6 nokta var.

Başarılı bir stoksuz satış süreci oluşturmanın ilk koşulu kaliteli tedarikçiler bulmaktır. Piyasadaki güvenilir tedarikçiler satış sürecinizin ana damarını oluşturur. İyi bir tedarikçi yalnızca güvenilir olduğu için değil, müşterilerin alışveriş memnuniyetinin yüksek olması için de tercih edilir.

AliExpress’te stoksuz satış tedarikçisi seçerken göz önünde bulundurulması gereken 6 faktör:

1) Uygun Fiyat: AliExpress’te stoksuz satışa başlayanların dikkat etmesi gereken faktörlerden biri uygun fiyattır. Aynı ürün için farklı fiyat sunan tedarikçiler olduğu unutulmamalı. İstenen kalitede daha uygun fiyatı verenler tespit edilmeli. Fiyatlar değişebileceği için yedekte her zaman başka tedarikçiler bulundurulmalı.

2) Yüksek Kalite: Genelde maliyet ve kalite arasında doğru orantı vardır. Tüketicilerde ürün ne kadar pahalıysa kalite de o kadar yüksektir algısı yerleşmiştir. Tercih edilecek ürünün kalitesinden emin olmak için tedarikçi ile konuşmaktan çekinmeyin. Satın almadan önce ürünün tüm bilgilerini almalı ve tüketicinin beklentilerini karşılaşayacağından emin olmalısınız.

3) Güvenilirlik: Örneğin sattığınız ürünün gönderim süresine 2 hafta dediniz ancak tedarikçiniz 3. hafta gönderim yaptı. Bu durumda müşteriniz tedarikçiyi değil, sizi suçlayacaktır. Piyasada stoksuz satış tecrübesi olan, güvenilir ve iş takibi yapan tedarikçileri bulmaya çalışın. Tedarikçilerin performansının takipçisi olun ve ürününüzü siz de takip edin.

4) İletişim: Tedarikçinizden hızlı yanıt almanızı gerektirecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Zamanında alınmayan yanıtlar operasyonunuzu kötü etkileyebilir. Tedarikçinin hızlı dönüş yapması stoksuz çalışan mağazaların dikkat etmesi özelliklerden biridir.

5) Şartlar ve Koşullar: Tedarikçinin pazaryerini iyi bildiğini ve kurallara uygun davrandığından emin olun. Tedarikçinizin dikkatsiz davranması sizi de doğrudan ilgilendirir. Dolayısıyla tedarikçilerden bugüne kadar yaptıklarıyla ilgili bir referans bilgisi isteyebilirsiniz.

6) Konum: AliExpress’te her bölgeye satış yapmak istemeyebilirsiniz. Tedarikçinizin bulunduğu konum hedeflediğiniz bölgelere uzak ise kargo süresi ve maliyeti artacaktır. Hedefleriniz doğrultusunda tüketiciye en yakın konumda yer alan tedarikçilerle iletişime geçin.

Stoksuz satış sürecinde tedarikçi ürününü satar, tüketici istediğini elde eder, AliExpress komisyonunu alır ve satıcı bu bağlantıyı sağladığı için kâr payını alır. Stoksuz satış düzenli ve hatasız yapıldığında yüksek kazançlar getirebilecek bir sistem.

Merak ettiklerinizi sormak ve AliExpress danışmanlığı için adres: [email protected]
Stoksuz satış için , https://www.aktarmamerkezi.com inceleyin.
[ultimate_spacer height=”80″]
Yazar: e-t-global

Bir cevap yazın