AliExpress’te Mağaza Açılış Süreçleri Nasıl İşler?

  • e-t-global
  • AliExpress, E-Export, E-İhracat, E-Trade
  • Yorum yapılmamış

AliExpress mağaza açılışında istenen belgeleri eksiksiz yükleyerek kısa zamanda mağaza sahibi olabilirsiniz.

AliExpress Çin merkezli, Alibaba Group bünyesinde satıcıları ve alıcıları buluşturan dev bir e-ticaret platformudur. Rekabetin fazla olduğu AliExpress’te mağaza açmak sanıldığı kadar zorlu bir süreç değildir. Adımları doğru tamamlayarak kısa sürede satıcı olabilir, ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazımızda AliExpress’e kaydolmak ve online satış yapmaya başlamak için gerekli adımların açıklamalara yer veriyoruz.

– Ürünlerinizi AliExpress’te satmak için bir işletme olmanız gerekir.

– AliExpress, ticari bir işletme olmadan, şahsi olarak ürün ve hizmet satmanıza izin vermez. Şahıs, limited, anonim şirket iseniz hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

Satıcı kaydı sırasında şahıs şirketlerinden vergi levhası ve imza sirkülerini; anonim ve limited şirketlerden vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi ve faaliyet belgesini yüklemesi istenir.

İstenilen evrakları yüklediğinizde değerlendirmeye alınır ve birkaç gün içerisinde AliExpress’te mağaza açmış olursunuz. Bu talebiniz doğrultusunda sizden bir ücret alınmaz.

Standart bir AliExpress mağazası belirtilen kategorilerde istediği ürünü satabilir ancak resmi mağazalar sadece kendi ürünü satabilir. Eğer resmi bir marka iseniz, marka tescil belgenizi AliExpress paneline yükleyerek satışa başlayabilirsiniz.

https://login.aliexpress.com linkinden mağaza başvuru kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

E-Ticaretin Yükselen Yıldızı

AliExpress, son yıllarda pazaryerinde listelenen uygun fiyatlı ürünleri, hızlı gönderim süreleri ve müşteri hizmetlerinin kalitesi ile e-ticaret deneyimi yaşamak isteyenlerin sıklıkla ziyaret ettiği pazaryerlerinin başında geliyor.

200’ ün üstünde ülke ve bölgeye satış yapabiliyorsunuz. Özellikle Türkiye, Rusya, İsrail, İspanya, Brezilya AliExpress’ten alışveriş yapmayı tercih eden ülkeler olarak dikkat çekiyor.

Mağaza açma talebiniz onaylanması buz dağının sadece görünen kısmıdır. Yüzlerce ülkede, milyonlarca müşteriye ulaşmanız için ürünlerinizi doğru listelemeli, kampanya zamanlarını değerlendirmeli, mağaza dekorasyonuna özen göstermelisiniz. Tüm ürünler yüklendiğinde, AliExpress nakliye şablonları oluşturulduğunda mağazanız tam anlamıyla açılmış demektir.

E-Trade Global’in yurt içi ve yurt dışı danışman ekibi AliExpress gibi onlarca pazaryeri özelinde çeşitli kategorilerdeki satıcılara rehberlik eder.

E-Trade Global’i Sosyal Medyada Takip Edin:

Twitterhttps://twitter.com/etradeglobal

Facebookhttps://www.facebook.com/etradeglobal

Instagramhttps://www.instagram.com/sevtapkucuk.official/

YouTubehttps://bit.ly/sevtapkucuk_youtube

[ultimate_spacer height=”80″]
Yazar: e-t-global

Bir cevap yazın